افزایش فروش گلدان سفالی فرش دستی با کیفیت

فهرست مطالب:

گلدان سفالی و مینا کاری روی مس فروش یکی از هنرهای قدیمی و صنایع دستی ایران محسوب می شود که از تلفیق فرش و سفال در طرح های مختلف روی گلدان و یا کوزه خلق می شود. گلدان سفالی فرش دستی جهت تزیین خانه و سفره خانه ها به کار می رود و جلوه ای زیبا به محیط می بخشد.

افزایش فروش گلدان سفالی فرش دستی با کیفیت

بافت طرح گل سنتی بر روی گلدان

بافت طرح گل سنتی بر روی گلدانبرای بافت فرش بر گلدان ابتدا اندازه طول گلدان را از یک سوم قطر کف گلدان تا یک سوم قطر دهانه گلدان با متر اندازه می گیریم.

سپس قسمتی از گلدان که حجم بیشتری دارد را اندازه می گیریم. اندازه این قسمت تعداد چله های روی دار تخت را مشخص می کند.

برای بافت طرح گل سنتی مورد نظرمان رجشماری متناسبی را در نظر می گیریم و بر اساس آن روی دار تخت به اندازه طول گلدان چله کشی می کنیم.

برای اینکه تارها دو تا دو تا مجزا باشند و زنجیره زدن کامل چلچله ها انجام شود، دو چوب بالا و پایین ضرب قرار می دهیم. با این کار به آسانی برخی از چله‌های شل شده را می توان سفت کرد.

بعد از پایان زنجیره زدن، چوب ها را از بالا و پایین ضرب جدا کنیم ولی به خاطر اینکه ضرب چله ها همچنان پایدار باشد دو نخ محکم جایگزین دو چوب می شود.

چله را خارج کرده و گلدان را داخل چله ها جا می دهیم و سپس کف و دهانه گلدان را محکم می کشیم. چله ها را در تمام قسمت گلدان مرتب و پخش می کنیم.

زنجیر را به قسمت کف گلدان آورده و بافت طرح گل سنتی را شروع می نماییم.

سفارش مستقیم گلدان سفالی فرش دستی از تولیدکننده

سفارش مستقیم گلدان سفالی فرش دستی از تولیدکنندهکشور ما به واسطه قدمت طولانی و همچنین اقوام مختلفی که دارد دارای تعدد هنرهای دستی می باشد. این هنر ها و صنایع دستی مانند گلدان سفالی فرشی معرف فرهنگ یک کشور می باشد و گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را جذب می کند.

جاجیم و گلیم از پرطرفدارترین صنایع دستی ایران هستند و در طرح های مختلفی بافته می‌شوند. فرش ایرانی به واسطه کیفیت بالا و طراحی و نقوش زیبایی که دارد شهرت جهانی داشته و به بسیاری از کشورها صادر می شود.

گلدان سفالی فرش شده جلوه‌ای متفاوت از فرش این کالای پر طرفدار را به نمایش می‌گذارد. بافت فرش بر روی گلدان و یا کوزه سفالی ترکیبی جذاب و اثری منحصر به فرد خلق می کند.

میناکاری روی سفال در طرح‌های مختلفی مانند گلدان دسته‌دار، گلدان رومیزی و گلدان دیوارکوبی که روی ستون ها نصب می شود ساخته شده و برای تزیین خانه، کافی شاپ و سفره خانه به کار می رود.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *