انواع کوزه سفالی فرش بافی در کشور

فهرست مطالب:

در سال های اخیر در کشور ما تولید کوزه سفالی فرش بافی به طرز شگفت انگیزی افزایش پیدا کرده است. این محصول را به وسیله ی سفال ها تولید می کنند و سپس بر روی آن قالیچه ها را می چسبانند‌. امروزه این محصول خواهان زیادی در کشور ایران پیدا کرده است. این محصول بیشتر جنبه ی تزئینی دارد و کارایی آن ناچیز می باشد.

انواع کوزه سفالی فرش بافی در کشور

رنگ های پرکاربرد در کوزه سفالی فرش بافی

رنگ های پرکاربرد در کوزه سفالی فرش بافی در تولید ظروف سفالی رنگ های مختلفی را استفاده می کنند. این رنگ ها بر اساس سلیقه ی افراد انتخاب می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. البته امروزه بیشتر افراد ترجیح می دهند رنگ کوزه سفالی آنها به رنگ خاکی باشد تا بیشتر به واقعیت نزدیک باشد.

اما اصولا کوزه ها را در رنگ هایی همچون: سفید، کرم، قرمز آبی فیروزه ای، آبی آسمانی، قهوه و غیره نیز تولید می کنند که هر کدام از این محصولات می تواند متناسب یا سلیقه ی فردی باشد.

از آنجایی ک این محصول جزو آثار باستانی کشور ایران به شمار می رود تعدادی از این محصولات در موزه های کشور قرار داده شده اس تا گردشگران با این کوزه های سفالی آشنا شوند. 

البته جالب است بدانید که فروش کوزه سفالی در کشور ما به عنوان یک تجارت به شمار می رود و افراد زیادی از این طریق توانسته اند برای خود یک منبع درآمد داشته باشند.

فروش کوزه سفالی فرش بافی بزرگ

فروش کوزه سفالی فرش بافی بزرگ در چندین سال گذشته و با توجه به پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن اینترنت در سطح جهان فروش کوزه های سفالی بیشتر به صورت اینترنتی انجام می گیرد‌. سایت ما یکی از سایت های معتبری می باشد که این مسئولیت را بر عهده گرفته است و این محصول را با بهترین کیفیت و قیمت در اختیار شما قرار می دهد‌.

تولید کوزه های سفالی در کارگاه های مجهز و پیشرفته انجام می گیرد. برای تولید این محصول ابتدا گل های مورد نیاز را در کیفیت های مختلف تولید می کنند و سپس به وسیله ی دستگاه های مختلف این کوزه ها را در طرح ها و ابعاد مختلف ایجاد می کنند‌.

پس از تولید این کوزه ها آنها را درون کوره قرار می دهند تا خشک شوند. پس از خشک شدن کوره ها آن را رنگ آمیزی کرده و قالیچه های مورد نظر را بر روی آن قرار می دهند‌. و در آخر نیز این کوزه ها را در اختیار شرکت های حمل و نقل قرار می دهند تا به دست فروشندگان برسد.

نکته ی قابل توجه در مورد این محصول این می باشد که شما می توانید طرح های مورد نظر را در اختیار تولید کنندگان قرار دهید تا آنها کوزه ای با مشخصات دلخواه شما تولید کنند. 

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *