بازار فروش گلیم طرح جدید دستبافت

فهرست مطالب:

باید خاطر نشان کرد که بازار فروش فرش 1200 شانه یلدای کویر کاشان تمام فروشگاه های بزرگی هستند که این گلیم های دستباف را از مناطقی که کار بافت گلیم را انجام میدهند خریداری نموده و در مغازه های خود انباشته اند.

بافت این گونه فرش ها در ایران و ترکیه هم تولید و صورت می گیرد ولی تولیدکنندگان اولیه این فرش اول عشایران بودند همین دلالان فرش به طور مستقیم این گلیم ها را از آنها خریداری نموده و به تمام شهرهای کشور پخش و توزیع می کنند.

بازار فروش گلیم طرح جدید دستبافت

خصوصیات برتر انواع گلیم دستبافت

خصوصیات برتر انواع گلیم دستبافت ازآنجاکه بافت این گونه گلیم دستبافت کار سنتی و قدیمی به حساب می آید و در زمان های قدیم برای زیر انداز خود از این فرش استفاده می کردند اما عشایران با بافت این فرش امرار معاش زندگیشان را تامین می کردند.

گلیم ها علاوه بر زیبایی که در طرح و رنگ آنها است از لحاظ جنس پود و تارشان با هم متفاوتند گلیم ها دو نوع هستند یک گلیم یک رو،گلیم دورو بافت گلیم دورو از پود می باشد یعنی از الیاف طبیعی همان پنبه درست شده است و می توان از پشت و روی آن استفاده کرد.

در بخش اقشار قشقایی و بیجار از این دسته گلیم ها می بافند ولی در منطقه های اردبیل، سمنان زنجان و غیره از گلیم ساده که فقط دارای تار و پود هستند تولید می کنند که به صورت ظریف و گلدار بافته می شود.

گلیم ها از مقاومت و ضخامت بالایی برخوردارند تار پود آنها طبیعی و برگرفته از طبیعت می باشد یا از پشم حیواناتی مثل شتر ،گوسفند به دست آمده یا از گیاهانی مانند پنبه به دست می آید.

اگر خواسته باشیم از مرغوبیت آنها بگوییم باید رنگهای آنها ثابت باشد یعنی با کشیدن یک پارچه سفید روی فرش رنگ آن‌ها پس داده نشود تراکم بالایی داشته باشند و وزن آنها هرچه سبک تر باشد مرغوبیت بالایی دارد.

یعنی باید از تار و پود ظریف تری استفاده کنند.این گونه گلیم ها امروزه در خانه ها استفاده می شود به عنوان فر ش های سنتی و تزئینی از نقش و رنگ بسیار زیبا و دلنشین ای برخوردار می باشد.

در ابعاد گوناگون قرار دارند اما بیشتر آنها به صورت مستطیل شکل میباشد و رنگ های زیبا ودل نشین به کار برده در آنها بیشتر قرمز نارنجی و آبی است.

بازار خرید گلیم طرح جدید کوچک

بازار خرید گلیم طرح جدید کوچک امروزه بازار خرید فرش 1000 شانه تراکم 3000 نگین مشهد در سراسر کشور وجود دارد که مردم می‌توانند از طریق سایت های اینترنتی به طور غیر مستقیم و غیر حضوری با کمترین زمان و کمترین هزینه محصول خود را از کیفیت و مرغوبیت بالایی برخوردار است سفارش دهند.

یا از طریق فروشگاههای که کار فروشندگی فرش را به عهده دارند گلیم دستباف خود را از آنجا تهیه نمایند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *