بزرگترین مرکز پارچ سفالی جاجیم کاری

فهرست مطالب:

مینا کاری بشقاب در دنیای امروز  مورد پسند بسیاری از دوستداران هنر قرار گرفته است. پوشاندن سفال با جاجیم یکی از جدیدترین تولیدات زیبا و هنری است که در بین مردم طرفداران خاص خود را دارد. تولید پارچ سفالی جاجیم کاری شده معمولا با نخ های مرغوب و طرح های جدید جاجیم بافی می شود و در نهایت با قیمتی مناسب به بازار عرضه می گردد و علاقه مندان به این پارچ های سفالی جاجیم اقدام به خرید آن می نمایند. فروشگاه های صنایع دستی بزرگترین مراکز عرضه ی پارچ های سفالی جاجیم کاری شده هستند. البته ناگفته نماند که عشایر غیور ایرانی نیز به تولید این هنر ایرانی می پردازند و تولیدات خود را با قیمت خوبی به بازار و مردم عرضه می کنند آن ها با امکانات کم زیباترین و چشم نواز ترین پارچ های سفالی جاجیم بافی شده را تولید می نمایند که چشم هر دوستدار هنری را به خود خیره می کند.

بزرگترین مرکز پارچ سفالی جاجیم کاری

چگونگی پوشش دادن پارچ سفالی با حاجیم

چگونگی پوشش دادن پارچ سفالی با حاجیم نحوه پوشش دادن پارچ سفالی با جاجیم به این صورت است که ابتدا قطر بیشترین حجم پارچ سفالی را مشخص می نمایند تا تعداد چله ها مشخص گردد و سپس در گام بعدی زنجیره زنی می کنند پس از اتمام کار پارچ سفالی داخل چله ها قرار می گیرد و متناسب با نقشه مورد نظر شروع به بافت می کنند تا طرح های زیبا بر روی پارچ های سفالی ایجاد کنند و تولید پارچ سفالی جاجیم کاری شده را توسعه دهند.

قیمت پارچ سفالی با رویه جاجیم قرمز

قیمت پارچ سفالی با رویه جاجیم قرمز قیمت ساعت دیواری مینا کاری با رویه جاجیم قرمز به خاطر خاص بودن آن به نسبت دیگر پارچ های سفالی جاجیم کاری شده بالاتر هستند. زیرا در بافت جاجیم این نوع از پارچ های سفالی جاجیم کاری شده از نخ های قرمز بسیار شفاف و براق استفاده می شود که همین امر باعث بالا رفتن قیمت پارچ های سفالی جاجیم قرمز به نسبت دیگر جاجیم های رنگی خواهد شد. فروشندگان پارچ سفالی با رویه جاجیم قرمز سود زیادی را از فروش این هنر ایرانی کسب می نمایند و اقتصاد زندگی خود را توسعه می دهند. این افراد اغلب تولیدات خود را به توریست هایی می فروشند که برای بازدید از اماکن تاریخی و مذهبی به ایران می آیند. این افراد اغلب شیفته هنر ایرانی جاجیم بافی می شوند و زمان زیادی را صرف انتخاب یکی از تولیدات پارچ جاجیم می کنند و پول زیادی را بابت خرید پرداخت می نمایند زیرا ارزش هنر برای آن ها بسیار بالا است و قابل محاسبه با پول نمی باشد.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *