بهترین تولیدکننده گلدان سفالی رویه فرش مرغوب

فهرست مطالب:

فرش 1000 شانه نیاوران ایرانی که حاصل ذوق و هنر ایرانی است، از گذشته تا کنون به عنوان نمادی از فرهنگ و تاریخ غنی ایران به شمار می رود. ساخت گلدان های سفالی نیز در ایران سابقه ای دیرینه دارد. همچنین امروزه استفاده از گلدان جهت زیباسازی دکوراسیون و تزئین منازل بسیار رایج شده است. بنابراین تلفیق این دو هنر گران بها، یعنی فرش و گلدان سفالی، یک طرح بی نقص را ایجاد می کند. رویه فرش این گونه گلدان ها، زیبایی بی نظیری به گلدان و فضای خانه می دهد. گلدان سفالی رویه فرش، برای پوشش دادن همه نوع سلایق در طرح های متفاوت و زیبا، طراحی می شوند.

بهترین تولیدکننده گلدان سفالی رویه فرش مرغوب

چگونگی انجام فرش بافی بر روی گلدان سفالی

چگونگی انجام فرش بافی بر روی گلدان سفالی در این قسمت، می خواهیم به چگونگی انجام فرش نگین هلال مشهد بافی گلدان بپردازیم: ابتدا طول گلدان از قطر یک سوم انتهایی تا قطر یک سوم دهانه گلدان، اندازه گیری می شود. سپس برای مشخص شدن تعداد چله ها قطر بیشترین حجم گلدان سفالی اندازه گیری می شود. سپس، متناسب با رج شماری که برای فرش بافی سفال در نظر گرفته اند، روی دار تخت به اندازه طول گلدان، چله کشی را انجام می دهند.

قدم بعدی، زنجیره زدن می باشد. برای اینکه زنجیره زدن به بهترین شکل صورت بگیرد، باید تارهای فرش کاملا از هم تفکیک شده و مشخص باشند. بنابراین برای این کار، از دو عدد چوب در بالا و پایین ضرب استفاده می شود. پس از اتمام زنجیره زدن، دو عدد چوب را خارج کرده و به جای آن از دو عدد نخ محکم در ابتدا و انتها دار برای حفظ استحکام کار، استفاده می شود.

حال چله ها را از دار تخت جدا شده و آماده می شوند تا گلدان در آن قرار بگیرد. گلدان را در داخل چله قرار داده و آن دو نخ محکم در انتها و ابتدا گلدان قرار می گیرند. دو نخ را محکم می کشند تا چله ها کاملا به هم فشرده شوند.

بعد از این کار، چله ها را در اطراف گلدان مرتب کرده به طوریکه، چله ها در تمام قسمت های گلدان به طور یکنواخت پخش شوند. سپس، بالای گلدان را چسب زده تا چله ها استحکام خود را از دست ندهند و در انتهای کار متناسب با نقشه فرش، از انتهای گلدان شروع به بافت می کنند، تا طرح هایی زیبا بر روی گلدان سفالی ایجاد کنند.

تولید با کیفیت ترین گلدان سفالی رویه فرش

تولید با کیفیت ترین گلدان سفالی رویه فرشتولید گلدان رویه فرشی، با کیفیت بسیار عالی و مناسب صورت می گیرد. ترکیب گلدان سفالی با فرش باعث شده توجه همگان به سمت این گونه طرح جدید، جلب شود. طرحی که علاوه بر زیبایی به سبب مواد به کار رفته در ساخت آن، از کیفیت و مرغوبیت بالایی نیز برخوردار است.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *