تولید فرش ماشینی یزد طرح افشان

فهرست مطالب:

تولید فرش 1000 شانه نیاوران ماشینی یزد سالیان زیادی است که وجود دارد و از گذشته تا به اکنون مدل های زیادی را در سایزهای مختلف تولید و روانه بازار فروش کرده است. شرکت های تولید کننده فرش ماشینی یزد طرح افشان امروزه از دستگاه های بافنده پیشرفته برای بافت فرش استفاده می کنند به همین دلیل شکل ظاهری فرش بسیار زیبا جلوه می کند و به دلیل اینکه از نخ های درجه یک بافته می شوند کیفیت و لطافت خوبی دارند.

تولید فرش ماشینی یزد طرح افشان

طرح و نقشه فرش ماشینی طرح افشان

طرح و نقشه فرش ماشینی طرح افشان امروزه با وجود این شرکت های تولید کننده فرش نگین هلال مشهد  ماشینی همواره طرح های زیادی وارد بازار می شود که بسیار زیبا هستند. در واقع وجود طرح و نقشه فرش ماشینی طرح افشان باعث زیبایی بخشیدن به آن می شود که برای اجرای آنها روی زمینه فرش از نخ های رنگی استفاده می کنند. در فرش های طرح افشان بیشتر نقوشی که به کار می برند را گل ها، بوته ها و  شاخه ها تشکیل می دهند که روش اجرای این گلها و نوع آنها روی فرش متفاوت است به همین دلیل در بین فرش های طرح افشان مشاهده می کنیم که طرح های آنها از لحاظ نقش با هم فرق دارند. معمولا در فرش های طرح افشان بر خلاف سایر طرح های دیگر فرش ماشینی از ترنج میانی استفاده نمی شود که این امر وجه تمایز آن با فرش های دیگر است و تمامی نقوشی که در آن به کار می برند به هم پیوسته هستند و این عاملی است که ضمن پهن کردن آن درون اتاق می توان این تصور را داشت که محیط بزرگتر است. فرش افشان یزد در سایزها و تراکم های مختلفی تولید می شود که هرچه تراکم آن بیشتر باشد تعداد گره ها هم بیشتر است در نتیجه ظرافت آن بیشتر خواهد بود که این افزایش تراکم فرش ماشینی را همچون فرش دستباف جلوه می دهد که بسیار دلنشین و زیبا است.

بازار فروش فرش ماشینی در یزد

بازار فروش فرش ماشینی در یزد بازار فرش یزد به خاطر قدمت دیرینه آن در بین مردم شهرت خاصی دارد به همین دلیل فروش پر رونقی دارد که روزانه با عرضه طرح های زیبا این علاقمندی را در بین مردم بیشتر هم می کند. فرش های ماشینی در مقایسه با انواع دستباف دارای قیمت مناسب تری هستند و از طرفی در سایز بندی های زیادی هم وجود دارند به همین دلیل فروش بیشتری دارند و تنوع رنگ و نقش در آنها زیاد است. برخی از انواع فرش طرح افشان همچون طرح شاه عباسی و درباری طرفداران زیادی دارند و بسیار شناخته شده می باشند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *