تولید کنندگان عمده گلیم ابریشمی

فهرست مطالب:

خوشبختانه در کشور ایران بسیاری از افراد در زمینه ی تولید گلیم ابریشمی و فرش ماشینی کارکرده به صورت عمده و گسترده فعالیت می کنند. استفاده از مواد اولیه و ابزارهای درجه یک و اصل، دستگاه های مدرن و پیشرفته و نیروهای متعهد و با تجربه از مهمترین معیارها و اهداف این تولیدکنندگان برای تولید گلیم ایرانی به صورت عمده می باشد. استقبال بی نظیر خریداران و مشتریان سبب شده تا این افراد به صورت عمده اقدام به تولید این محصول نمایند.

تولید کنندگان عمده گلیم ابریشمی

همه چیز در مورد گلیم و گلیم بافی

همه چیز در مورد گلیم و گلیم بافی گلیم نوعی فرش ماشینی جدید است که از آن برای پوشش کف مکان های مختلف و گاهی برای پوشش دیوار ها نیز از آن استفاده می شود. گلیم از کهن ترین صنایع دستی و هنرهای  ایرانیان می باشد که در طرح و نقوش مختلف متناسب با آداب و رسوم هر منطقه و سلیقه و ذهن بافنده آن بافته و تولید شده است.

برای بافت گلیم به ابزار و متریال های مختلفی نیاز است که از مهمترین این متریال ها می توان به انواع الیاف های نباتی و حیوانی مانند: ابریش، پنبه، پشم گوسفندان، پشم شیشه، کرک و غیره اشاره کرد که از این موارد ذکر شده برای بافت و تشکیل تار و پود گلیم استفاده می شود.

گلیم بافی اغلب در میان اقوام عشایر و مناطق روستایی رواج زیادی دارد که به منظور گلیم بافی باید ابزارهای مخصوص این کار را در اختیار داشت تا بتوان بهترین و باکیفیت ترین گلیم را تهیه و تولید کرد. از مهمترین ابزار برای گلیم بافی می توان به:دار، نخ چله، پشم، رنگرزی، نقشه کشی، چله کشی و غیره اشاره کرد.

گلیم بافی به روش های مختلفی انجام می شود که علت تفاوت در روش های بافت گلیم، نوع دار آنها می باشد. دار ها دارای دو نوع ایستاده و خوابیده می باشند که اغلب گلیم ها به روش دار خوابیده یا مان افقی بافته می شوند. تار و پود از دو قسمت صالی هنر گلیم بافی محسوب می شود که هر کدام از این قسمت ها از نخ و الیاف مخصوصی بافته می شوند.

خرید انواع گلیم بومی ایران

خرید انواع گلیم بومی ایران امروزه امکان خرید انواع گلیم بومی ایران از بسیاری از مراکز خرید و فروش اینترنتی و غیر حضوری امکان پذیر می باشد. خرید این محصول به روش های مختلفی انجام می شود که از محبوب ترین و راج ترین این روش ها می توان به خرید مستقیم از تولید کننده ها و فروشنده گلیم اشاره کرد.
در خرید مستقیم قیمت این محصول به طور قابل توجهی کاهش می یابد که دلیل آن عدم وجود انواع واسطه ها در زمان خرید و فروش می باشد. قیمت خرید این محصول نیز به کیفیت و طرح و مدل آن بسیار بستگی دارد.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *