خرید بهترین کوزه سفالی جاجیم کاری

فهرست مطالب:

جاجیم کاری و فرش ماشینی کارکرده یکی از هنرهای اصیل ایرانی شبیه به فرشینه می باشد، از مهم ترین مشخصه های آن فرم راه راه آن است. از مزایای این هنر آن است که می توان آن را به صورت اشکال مختلف بر روی کوزه ها و کاسه های مختلف نیز استفاده کرد. برای خرید بهترین کوزه سفالی جاجیم کاری با ما همراه باشید.

خرید بهترین کوزه سفالی جاجیم کاری

آشنایی با انواع طرح جاجیم بر روی کوزه

آشنایی با انواع طرح جاجیم بر روی کوزهاز قدیم الایام انواع و اقسامی از تزئینات بر روی کوزه ها و لوازم سفالی مرسوم بوده است که اینک نیز به عنوان صنایع دستی ادامه داشته و مورد توجه می باشد.

فرش ماشینی جدید و جاجیم ها فرشینه هایی هستند که از نخ های پشمین و یا پنبه ای بافته شده و جنس اصلی آن نیز کرک و پشم می باشد. ترکیب این دو هنر اصیل با قرار دادن جاجیم بر روی کوزه جلوه ای خاص و بسیار منحصر به فرد دارد.

انواع طرح جاجیم بر روی کوزه از برش های دقیق تکه های جاجیم و قرار دادن هماهنگ تکه ها در کنار هم با زیبایی تمام بر روی کوزه های سفالی انجام می شود که نشان دهنده ذوق هنری هنرمند می باشد.

طرح جاجیم کوزه بسیار خاص بوده و می توان در همه نوع دکوراسیون از آن استفاده نمود و جنبه تزیینی دارند.

کوزه جاجیم کاری هنری بسیار خلاقانه و جذاب است که با طرح ها و رنگ های متفاوت ساخته شده و طراحی بسیار خاصی دارد.

استفاده از سفال جاجیم کاری در دکوراسیون مدرن امروزی تلفیقی از هنر اصیل ایرانی با مدرنیته بوده و جلوه ای خاص به منزل می بخشد، استفاده از این اشیای تزئینی صنایع دستی در منازل نشانه ای از اهمیت این هنرها نزد خود ما ایرانیان داشته و نشان دهنده فرهنگ کهن ایرانی می باشد.

این که به جای کالاها و اشیای مجعول خارجی و وارداتی از کالاهای ساخته شده توسط هنرمندان کشور استفاده کنیم هر نشانه  اهمیت آن بوده و هم کمک بزرگی به گردش اقتصاد داخلی و ایجاد شغل و حرفه برای هموطنان خواهد بود.

گرانترین طرح های جاجیم بر روی کوزه چه طرح هایی هستند؟

گرانترین طرح های جاجیم بر روی کوزه چه طرح هایی هستند؟گران ترین طرح های جاجیم بر روی کوزه طرح های هستند که بسیار هنرمندانه از بهترین نوع جاجیم بافته شده انجام می شوند.

جاجیم های گران قیمت با الیافی متفاوت از جمله ابریشم نیز ممکن است بافته شوند که قیمتی بالاتر از انواع ساده تر خواهند داشت، نحوه چینش آن ها و زیبایی نهایی آن ها بر روی هر نوع کالایی از جمله کوزه نیز کاملا بستگی به هنر هنرمند و مجری کار دارد.

هر چه کارها و صنایع دستی دقیق تر و با کیفیت تر بوده و از مواد اولیه بهتر و گران تری در تهیه آن ها استفاده شود کار قیمت بالاتری خواهد داشت.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *