خرید گلابدان سفالی فرش دستی مرغوب

فهرست مطالب:

سفال و محصولات سفالی از جمله گلدان، بشقاب دیوارکوب، جا شمعی، گلابدان و… نقشی دیرینه در فرهنگ و تمدن ما ایرانیان دارند. ساخته های سفالی جزو صنایع دستی و فرهنگی و هنری محسوب می شوند. گلابدان سفالی وسیله ای زیبا و دست ساز است که معمولا از جنس خاک رس است. 

در ساخت این گلابدان از قالب های حاضری استفاده نمی شود و هنرمند سفالگر روی چرخ سفالگری به این محصول شکل و روح می بخشد. این گلابدان ها را می توان با طرح ها و نقش های زیبا و متنوعی تزیین کرد مثل طرح های سنتی تذهیب، گل و مرغ و یا خطاطی و خوشنویسی و حتی طرح های مدرن. اینجا در صدد معرفی گلابدان سفالی فرش دستی هستیم.

خرید گلابدان سفالی فرش دستی مرغوب

طرح های فانتزی گلابدان سفالی ایرانی

طرح های فانتزی گلابدان سفالی ایرانیگلابدان ها از سفال خام هستند و بدون رنگ و لعاب فروخته و به بازار عرضه می شوند. هنرمندان مختلف با سبک و سلیقه خود روی این سفال ها طرح و نقش های زیبای سنتی یا فانتزی ایجاد می کنند و به زیبایی بیشتر آنها می افزایند. مسئله طرح گلابدان سفالی کاملا شخصی و سلیقه ای است حتی گاهی بسته به سفارش خود مشتری روی گلابدان ها طرح زده می شود اما معمولا روی گلابدان هایی که شکل و فرم خام آنها سنتی است طرح های سنتی مثل طرح زیبای فرش دستی که الهام بخش سنت و فرهنگ کهن ایران زمین است و برای بسیاری از ما آرامش بخش است. اما گلابدان هایی را که سفالگر به فرم مدرن ریخته گری می کند هم هستند که طرح های فانتزی هم روی آنها کار می شود. با رنگ های آکریلیک، ویترای یا لعاب می توان روی سفال طرح زد و یا از تکنیک های زیبا و ارزشمند نقطه کوبی یا مینا کاری استفاده کرد. 

نکات مهم در تهیه گلابدان سفالی فرش دستی

نکات مهم در تهیه گلابدان سفالی فرش دستیکار کردن طرح فرش دستی روی گلابدان در واقع نوعی معرق کاری حجمی است. برای اجرایی این طرح تکه های بافته شده فرش را روی کار مونتاژ می کنند. قبل از اجرای این طرح حتما سطح گلابدان باید صاف باشد و بعد تکه فرش های بافته شده روی آن با چسب چوب قرار داده و محکم شوند. 

اینکه سفال خام گلابدان مرغوب و بدون ترک و عیب و نقص باشد، تکه فرش های بافته شده و بکار رفته روی آن کهنه نباشند و زیبایی خود را از دست نداده باشند در انتخاب موثر است. تیم فروش ما لیست خرید گلابدان سفالی مرغوب و با کیفیت را به شما ارائه می دهد و تمام جوانب احتیاط را برای حمل و ارسال آن رعایت می کند تا خرید برای شما از نظر مالی و زمانی به صرفه و اقتصادی باشد. اگر شما سفارشات خود را بصورت عمده ثبت کنید سود هزینه و فروش شما چند برابر نیز خواهد شد چرا که در مقایسه قیمت های گلابدان های زیبا و ارزشمندی که به شما معرفی می کنیم متوجه خواهید شد که بسته با کیفیت عالی قیمت بسیار مناسب تری نسبت به سطح بازار نیز دارند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *