سفارش بهترین حجم بافته شده سفالی در ایران

فهرست مطالب:

حجم بافته شده سفالی در ایران را می توان از طریق این سایت سفارش داد. سفارش این محصول به صورت آنلاین می تواند در سریع ترین زمان ممکن صورت بگیرد. قیمت خرید انواع مختلف حجم های سفالی بافته شده به صورت آنلاین بسیار مناسب است و منجر به رفع هزینه های مشتریان گرامی خواهد شد.سفارش بهترین حجم بافته شده سفالی در ایران

منظور از هنر حجم بافی چیست؟

منظور از هنر حجم بافی چیست؟حجم بافی یک نوع هنر بسیار دیرینه و قدیمی در ایران است که در بسیاری از شهر های ایران رواج دارد. در این هنر از ظرف های با کیفیت سفالی استفاده می شود. طبق این هنر ابتدا باید ابعاد کوزه مورد نظر را اندازه بگیرند. سپس دور تا دور کوزه را با توجه به ابعاد مورد نظر چله کشی می کنند. چله کشی را به اندازه طول ظروف سفالی انجام می دهند تا بتوانند برای آن رج کشی کنند.

چله کشی انجام شده بر روی سفال باید به صورت یکدست و منظم صورت بگیرد. یکی از نکاتی که در این هنر باید به آن توجه شود، این است که رج های ایجاد شده نباید شل باشد. سپس در رج های مشخص شده همانند یک قالی شروع به بافت آن می کنند. در نهایت کوزه به شکل یک فرش دستباف بسیار زیبا در می آید.

هنر حجم بافی بیشتر برای تزیین ظروف سفالی استفاده می شود. به کمک این هنر می توان طرح های بسیار زیبایی را بر روی انواع کوزه های سفالی اجرا کرد. حجم بافی سفال در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است و امروزه افراد زیادی به این هنر مشغول هستند.

چرا ایران قطب حجم بافی سفال می باشد؟

چرا ایران قطب حجم بافی سفال می باشد؟

حجم بافی هنری آمیخته با قالی بافی است با این تفاوت که این هنر بیشتر بر روی ظروف سفالی صورت می گیرد. در جهان ایران را به عنوان قطب اصلی حجیم بافی سوال می شناسند و مهم ترین دلیل آن نیز قدمت بالای این هنر در کشور می باشد. حجم بافی با جاجیم باعث خلق ظروف سفالی بسیار زیبا و ارزشمند خواهد شد.

در ایران شهر های مختلفی وجود دارند که در این زمینه سرآمد می باشند که از جمله مهم ترین آن ها می توان به شهر لالجین همدان اشاره کرد. در این شهر متنوع ترین ظروف سفالی را می توان با استفاده از هنر حجیم بافی مشاهده کرد.

بسیاری از ظروف ساخته شده با استفاده از این هنر به کشور های مختلف دنیا صادر می گردد. در ایران حجم بسیار زیادی از این محصولات تولید می گردد و این امر باعث شده تا نیاز های افراد به طور کامل مرتفع گردد.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *