سفارش کلی گلیم رنگ طبیعی

فهرست مطالب:

فرش عالی مقام 700 شانه قدمت زیادی در ایران دارد. این نوع زیرانداز زیبا از قدیم در نقاط عشایری و روستاها بافته می شده است. ویژگی‌های های منحصر بفرد گلیم باعث شده که استفاده از آن در شهرهای مختلف هم رواج پیدا کند. برای خرید و سفارش گلیم رنگ طبیعی باید کارخانه های تولیدی و البته تولید کنندگان محلی را به خوبی بشناسید. گلیم را از فروشگاه های فرش و به صورت اینترنتی هم می توان تهیه کرد.

سفارش کلی گلیم رنگ طبیعی

مزایای استفاده از گلیم رنگ طبیعی

مزایای استفاده از گلیم رنگ طبیعی گلیم ایرانی انواع مختلف دارد و تقریبا هر شهری رنگ و بافت مخصوص به خود را داراست. معروف ترین گلیم های ایرانی عبارتند از: گلیم بلوچ، هرسین، شاهسون، لری، خمسه، سنه، افشار، زرند، ترکمن، عنبران و. . اشاره کرد. گلیم رنگ طبیعی مورد و اسقبال بسیاری از مردم ایران و حتی جهان قرار گرفته است.

گلیم معمولا با پشم گوسفند و نخ پنبه تهیه می شود. پشم گوسفند پس از شستشو با رنگ های موجود در طبیعت رنگرزی شده و توسط بافندگان خوش ذوق که اغلب از نقشه های ذهنی استفاده می کنند، بافته می شود. مزایای استفاده از گلیم رنگ طبیعی بسیار زیاد است، از جمله می توان گفت که استفاده از رنگ طبیعی باعث می شود تا ریه ها از رنگ مصنوعی آسیب نبینند.

کارشناسان امر معتقد هستند که استفاده از زیراندازهایی با الیاف طبیعی، می تواند در کاهش بیماری های ریوی، واریس و….نقش موثری ایفا کند. نقش و رنگ های طبیعی گلیم که با الهام از طبیعت بافته شده است، روح بیننده را نوازش می دهد و آرامش بخش است.

ارائه کننده معتبر گلیم رنگ طبیعی

ارائه کننده معتبر گلیم رنگ طبیعی زنان خوش ذوق عشایری ایران؛ بهترین گلیم بافان محسوب می شوند که با نقش آفرینی های ذهنی خود این هنر را جاودانه کرده اند. برخی از مردم گلیم را مانند یک تابلو به دیوار خانه می زنند اما اکثرا از آن به جای فرش استفاده می کنند. با وجود رنگ و طرح های مدرن گلیم، بیشتر خریداران طرح و رنگ طبیعی را ترجیح می دهند.

فرش ماشینی 9 متری دستباف هم مانند هر کالای دیگری سالیان زیادی است که به صورت ماشینی هم تولید می شود. برخی از کارخانه های تولید گلیم برای جلب نظر مشتریان، در بافت آن از رنگ های طبیعی استفاده می کنند. ارائه کننده گلیم رنگ طبیعی، کارخانه های فرشبافی فروشگاه های فرش هستند. با شناخت درست از کیفیت، رنگ و بافت گلیم، می توان یک زیرانداز خوش رنگ و زیبا تهیه کرد.

گلیم ایرانی هم مانند فرش کشور،سهم خوبی از صادرات کالاهای غیر نفتی را به خود اختصاص داده است. کارگاه های زیادی در شهرهای مختلف کشور اقدام به آموزش علاقه مندان این رشته کرده اند. بانوانی که قصد دارند در منزل درآمد زایی داشته باشند، گلیم بافی می تواند از بهترین گزینه های کار در خانه باشد. شهر عنبران به عنوان شهر ملی گلیم انتخاب شده است.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *