صادرات گلیم بافت آذربایجان غربی با کیفیت و اصل

فهرست مطالب:

روفرشی ساده آذربایجان غربی به بافتی بدون پرز گفته می شود. درگیر شدن تا رو پود نخ با یک دیگر تشکیل یک گلیم را می دهد.

جنس تار گلیم از پنبه٬ پشم و یا ابریشم بوده و جنس پود آن نیز از نخ پشمی٬ کرک و ابریشم رنگی می باشد. گلیم در کشور های مختلف دیگر نام های متفاوتی دارد.

صادرات گلیم بافت آذربایجان غربی با کیفیت و اصل

گلیم بافت هنر شگفت انگیز پیشینیان

گلیم بافت هنر شگفت انگیز پیشینیانگلیم بافت آذربایجانی توسط دستگاه هایی با مدل های مختلف تولید می شود که به برخی  از آن ها در زیر اشاره کردیم:

  • گلیم باف ساده

این دستگاه از یک کجو و چوب تشکیل شده و به طور یک دست گلیم را می بافد. زیر و روی گلیم یک جور بوده و دو رو می باشد.

  • گلیم باف چرخی

این مدل دستگاه چهار کجو بوده و تار از لای پود رد می شود. در زیر گلیم پود های اضافی قرار داشته و در نتیجه گلیمی ضخیم و بادوام بالا تولید می شود که فقط از روی آن می توان استفاده کرد.

  • گلیم باف جاجیم

دستگاه جاجیم باف چهار کجو داشته و تفاوتی که با گلیم های دیگر داشته این است که رنگی می باشد. گلیم حاصل از این نوع بافت نیز دو رو می باشد.

گلیم بافتی آذربایجان انواع مختلفی دارد که برخی از آن ها را در زیر مورد بررسی قرار دادیم:

  • گلیم ورنی

این گلیم شبیه فرش بوده و بدون نقشه توسط دختران سرزمین بافته و تولید می شود. نقش های روی گلیم ورنی نشان دهنده ی محیط زیست بوده و بیش تر نقش های حیوانات آن منطقه شامل گوزن٬ آهو٬ سگ٬ مرغ و خروس و همچنین گربه بر روی آن بافته می شود.

  • گلیمچه

نوع دیگری از گلیم های معروف ایرانی بوده و تنها تفاوتی که با دیگر گلیم ها دارد این است که سایز آن کوچک بوده و نقش های متنوعی دارد.

  • گلیم زیلو

این مدل گلیم با نخ پنبه ای بافته شده و به عنوان زیر انداز در تابستان مورد استفاده قرار می گیرد. این گلیم ظاهری سخت داشته و رنگ و نقش های روی آن با دیگر گلیم ها بسیار متفاوت است.

  • گلیم پلاس

این گلیم مشابه گلیم با بافت درشت بوده و فقط در برخی مناطق بافته می شود. و جنس تار و پود آن نیز از پنبه بوده و در سایز های مختلف به مشتری ارائه می شود.

عرضه گلیم بافت آذربایجان غربی با پایین ترین قیمت

عرضه گلیم بافت آذربایجان غربی با پایین ترین قیمتروفرشی زرین بافت یزد توسط زنان ایرانی بافته شده که هنری دستی نیز به شمار می رود و در بین افراد محبوبیت زیادی دارد.

پس از بافته شدن گلیم با توجه به سایزی که دارد قیمت آن تعیین شده و سپس عرضه آن به مشتری از طریق تماس با سایت ما امکان پذیر می باشد. 

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *