عرضه انواع جاجیم سنندج با بهترین قیمت

فهرست مطالب:

جاجیم سنندج یکی از مهمترین صنایع دستی این شهر و استان کردستان بوده که نقش و نگار بسیار زیبایی داشته , امروزه علاوه بر بازار داخلی در بازار خارجی نیز طرفداران زیادی دارد.

عرضه انواع جاجیم سنندج با بهترین قیمت

همه چیز در مورد جاجیم بافی سنندج

همه چیز در مورد جاجیم بافی سنندججاجیم بافی جزو آن دسته از صنایع دستی رایج در ایران بوده که از دیرباز در بین خانواده‌ های روستایی و عشایر رواج داشته است و قدمت بسیار زیادی دارد.

به طور کلی باید بدانید شهر سنندج یکی از شهر های بزرگ تولید کننده جاجیم بوده که از زمان های بسیار دور در تولید این محصول نقش اساسی داشته است. این محصول معمولاً به صورت راه راه و شبیه به رنگین کمان افته می شود.
توجه داشته باشید که جاجیم به گونه ای است که یک زیر انداز دورویه بوده و پرز ندارد از این رو می توان از هر دو روی آن استفاده کرد. نخ های مورد استفاده در جاجیم بافی سنندج از پنبه یا پشم تابیده شده بوده که بسیار زبر و خشن می باشد.
برای بافت این نوع فرش از دستگاه دار یا جاجیم بافی استفاده می کنند. به طور کلی می‌ توان گفت که روش بافت جاجیم در سنندج همچون دیگر نقاط مختلف ایران بوده و عمده تفاوتی که دارد در طرح رنگ و اندازه این جاجیم ها است.

در خصوص موارد استفاده از جاجیم سنندج باید بدانید یکی از مهم‌ ترین کاربرد های آن به عنوان زیرانداز یا روفرشی می باشد. همچنین از آن برای روی تخت خوابی نیز استفاده شده و کوچ نشینان و عشایر برای بستن بار خود از این جاجیم ها استفاده می کنند. طرح های زیبا و جذاب این نوع پارچه موجب شده است از آن برای تولید کیف و کوله پشتی نیز به کار ببرند.

المان های تاثیرگذار در تعیین قیمت جاجیم سنندج

المان های تاثیرگذار در تعیین قیمت جاجیم سنندجبه طور کلی باید توجه داشته باشید که مواد اولیه جاجیم همانطور که گفته شد پشم است و بافت این جاجیم ها معمولاً به صورت گلیم می باشد.

در این جا طبیعتا یکی از نکات بسیار مهم که در قیمت جاجیم سنندج تاثیر می‌ گذارد، کیفیت بافت این محصول است به طوری که در این منطقه زنان، جاجیم هایی را با نقوش بسیار متنوع و زیبا و جنس کاملا مرغوب تولید کرده که در نوع خود کم نظیر می باشد و این امر طبیعتا می‌ تواند در افزایش نسبی قیمت جاجیم تاثیر بگذارد.

البته توجه داشته باشید اگر شما به عنوان خریدار این محصول خرید و فروش جاجیم سنندج را به صورت عمده انجام دهید می توانید این محصول را با کیفیت عالی و قیمت مناسب تهیه نمایید زیرا برای خریداران عمده تخفیف هایی در نظر گرفته شده است.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *