عرضه مستقیم گلیم دستبافت تمام پشم

فهرست مطالب:

انسان های اولیه برای گرم نگه داشتن و پوشش بدن خود از پوست حیوانات استفاده می کردند. با گذشت زمان یاد گرفتند. که از پشم و مو ی حیوانات برای خود زیر انداز و رو انداز ببافند. از این رو پشم حیوانات را می چیدندو آن ها را با وسیله ای می ریسیدند.وبا نخ های به وجود آمده شروع به بافت گلیم کردند. گلیم دستبافت تمام پشم و فرش 3 متری دستباف از اولین گلیم فرش های بافته شده توسط زنان روستایی و عشایری می باشد.

عرضه مستقیم گلیم دستبافت تمام پشم

انواع گلیم دستبافت با رنگ گیاهی

انواع گلیم دستبافت با رنگ گیاهی گلیم ها و فرش باستان مشهد در مدل ها، طرح ها و رنگ های متنوع بافته می شوند. وبا توجه به منطقه ای که گلیم در آنجا بافته می شود.طرح و رنگ آن تغییر می کند. در بافت گلیم های سنتی از پشم گوسفندان وموی بز استفاده می شود. وبا رنگ های ارگانیک که از محصولاتی مانند پوست انار،پوست گردو،پوست پسته و….برای رنگرزی آنها استفاده می کنند.گلیم فرش های محلی ایران یک صنایع دستی پر طرفدار در داخل

وخارج از مرزها می باشد.سه نمونه پر طرفدار از انواع گلیم فرش های محلی ایران عبارتنداز :

  • گلیم قشقایی
  • گلیم فرش ترکمنی
  • گلیم فرش بلوچ

گلیم دستبافت قشقایی که به دست روستاییان وعشایر کشور بافته می شود. وطرح بافته شده در این گلیم بیشتر اشکال هندسی مانند هشت ضلعی می باشد و تصاویری مثل شکل طاووس، آهو، بز، قوچ

در آن نمایان است.رنگ های به کار رفته دراین گلیم فرش بسیار شاد وتند است مثل زرشکی ولاکی که یکی از مشخصه های این فرش می باشد. نقش های بافته شده در گلیم فرش قشقایی هرکدام نشان دهنده یک مو ضوع است. وهمین امر زیبایی این صنایع دستی را دو چندان کرده و نشانگر اصالت زندگی عشایر می باشد.

امروزه گلیم هایی با ماشین بافته می شود. واز رنگ های شیمیایی نیز استفاده می کنند که این موضوع به این صنعت قدیمی و استراتژیک لطمه می زند. وبه دلیل قیمت پایینی که دارند متقاضیان خاص خود را دارند.

خرید گلیم دستبافت تمام پشم قشقایی

خرید گلیم دستبافت تمام پشم قشقایی خرید گلیم دستبافت قشقایی به دو صورت عمده و جزئی انجام می شود. ودر خرید عمده چون تعداد زیاد خریداری می شود. قیمت پایین می آید. وچند عامل دیگر هم در قیمت گلیم فرش تاثیر دارد. از جمله:

  • تولید انبوه هر چه تعدادبیشتری گلیم تولید شود قیمت آن پایین می آید یعنی می شکند. و باعث می شود که عموم مردم هم بتوانند گلیم قشقایی را خریداری کنند.
  • صادرات،زمانی که تولیدات گلیم بیشتر از نیاز کشور شود به کشور های دیگر نیز صادرشده وبرای کشور ارز آوری به همراه دارد.
  • کیفیت گلیم فرش نیز در بالا رفتن قیمت آن تاثیر دارد. بدیهی است که هرچه کیفیت محصول بهتر باشد با قیمت بالاتری به فروش می رسد.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *