فروشنده گلیم دستبافت ساده ایرانی

فهرست مطالب:

گلیم دستبافت ساده و روفرشی ایرانی 12 متری نوعی زیر انداز محسوب می شود که از پشم حیوانات تهیه شده ، گلیم هم مانند فرش دارای تارو پود های زیادی است و بافت آن شباهت زیادی به فرش دارد با این تفاوت که نسبت به فرش دارای پرز های کوتاه تری است و در واقع می توان گفت که در گذشته به جای فرش از گلیم استفاده می کردند که نام دیگر آن جاجیم نیز می باشد.

فروشنده گلیم دستبافت ساده ایرانی

آشنایی با مراحل بافت گلیم دستبافت

آشنایی با مراحل بافت گلیم دستبافت خرید گلیم دستبافت و روفرشی ایرانی می تواند به صورت غیر حضوری انجام شود مثلا از طریق اینترنت و آنلاین از طریق سایت های معتبر فروش انجام شود و کار خریداران را آسان کند.

در هنگام خرید گلیم دستبافت باید به یک سری نکات توجه داشت : ۱- بودجه خود را در نظر داشته باشید تا برحسب آن اقدام به خرید نمایید. ۲- اندازه دقیق مکان مورد نظر را داشته باشید . ۳- تعیین کنید که مکان مورد نظر از جمله اتاق ، آشپزخانه، ورودی ها با چه رنگ هایی همخوانی دارد .

امروزه کمتر خانه ای پیدا می شود که در تزئین دکوراسیون داخلی آن حتی یک عدد گلیم دستبافت هم استفاده نشده باشد در صورتی که گلیم یکی از صنایع دستی ایرانیان است که ریشه در فرهنگ و هنر ایرانی دارد در گذشته مردم به جای فرش از گلیم استفاده می کردند .

گلیم دستبافت ساده تخت پود نما می باشد ، گلیم بافته ای دو رو می باشد که پشت و روی آن درست شبیه به هم است ؛ تار و چله ها در گلیم کاملا موازی و بدون زاویه کنار هم قرار می گیرند در کل بافته های داری را می توان در سه دسته جای داد: ۱- بافته های پود نما که طرح و نقش آن توسط پود ایجاد شده و تار به هیچ عنوان دیده نمی شود که گلیم از این دست بافت ها به حساب می آید. ۲- طرح و نقش توسط پیچاندن خامه های رنگی دور تارها به صورت زنجیره ایجاد می شود، این بافته یک رو است و دارای آستر و رو می باشد که بافت سوزنی و بافت پیچ از این دسته هستند. ۳- بافته های تار نما که طرح و رنگ آن توسط چله چله ها ایجاد می شود و جاجیم و پلاس در این دسته قرار می گیرند.

مرکز خرید گلیم دستبافت ساده

مرکز خرید گلیم دستبافت ساده گلیم دستبافت ایرانی در حال برگشت به زندگی های امروزی مدرن می باشد که با سر و شکل به روزتر حضورشان می تواند حس وحال تازگی و طراوت را به خانه های امروزی بدهد.

خانه های کوچک و دلگیر امروزی به روح نیاز دارند ، یک گلیم ساده و بافته شده از پشم طبیعی می تواند حس خوب را به آدمی هدیه دهد.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *