فروشنده گلیم دستباف جدید ایرانی

فهرست مطالب:

امروزه روفرشی ترک جدید طرفداران زیادی را در میان مردم پیدا کرده است. این کالا نیازمند زحمت و تخصص بالایی می‌باشد. گلیم بافتن یک نوع هنر محسوب می شود.

در میان مردم عشایر بافت گلیم دستباف به عنوان یک شغل محسوب می شود . آنها با بافتن انواع گلیم و فروش آن به مردم ساکن شهر درامدزایی می‌کنند. بافتن گلیم توسط زنان عشایر یک نوع کمک خرجی محسوب می شود.

امروزه با تاسیس کارآگاه های گلیم بافی برای زنان شغل ایجاد می‌کند. این در کارگاه ها تمام شهرهای ایران موجود است و می تواند یک شغل مناسب برای زنان ایرانی محسوب شود.

فروشنده گلیم دستباف جدید ایرانی

اطلاعات فنی گلیم دستباف

اطلاعات فنی گلیم دستباف

گلیم یک نوع بافتنی محسوب می شود که از پشم گوسفندان برای بافت آن استفاده می شود. گلیم ها معمولاً بسته به منطقه خود دارای طرح و رنگ های مختلفی هستند.

گلیم ها معمولاً با نخی که به صورت طبیعی رنگ شده است بافته می شود این نخ ها معمولاً با پوست گردو و یا رنگ چای رنگرزی می‌شوند. در بعضی مناطق برای جلوه بیشتر به صورت کهنه در می آورند.

گلیم صنایع دستی بعضی از شهرها نیز محسوب می شود. این هنر می تواند بسته به ذوق بافنده در رنگ ها و طرح های مختلف بافته شود و هر کس بنا به سلیقه خود گلیمی را برای سوغاتی خریداری کند.

بافتن گلیم دارای مراحل خاصی است. این مراحل شامل چله کشی، پودگذاری و پودپیچی است. برای داشتن گلیم با طرح و رنگ مختلف مرحله پودر گذاری تاثیر مهمی دارد.

برای بافتن گلیم از روشهای مختلفی استفاده می شود که می توان به سه روش ساده بافت، ورنی و گلیم برجسته است. امروزه گلیم برجسته در میان مردان طرفدار بیشتری دارد.

در هنگام بافت گلیم ممکن است مشکلاتی پیش آید که سبب شود گلیم مرغوبی بافته نشود. بنابراین باید همه تلاش خود را به کار گرفت تا از این اشتباهات جلوگیری کرد. از این قبیل اشتباهات می توان به ریش شدن چله، نخ نما شدن گلیم و پرز دادن گلیم نام برد.

قیمت جدیدترین طرح گلیم دستباف

قیمت جدیدترین طرح گلیم دستباف گلیم نیازمند تخصص و مهارت خاصی است و برای بافتن یک گلیم زمان زیادی صرف می شود. بنابراین بسته به کار و تلاش بافنده همینطور نوع نخ و طرح و اندازه آن بر روی گلیم قیمت گذاری می کنند.

قیمت روفرشی اقبال 240 یزد برای مسافرانی که به شهرهای عشایری مسافرت می کنند بسیار مناسب است این هنر می تواند جلوه زیبایی را به دکوراسیون منزل شما بدهد.

این کالا در بسته بندی مناسب برای ارسال به سراسر ایران و همینطور صادرات آن به دیگر کشورها قرار می گیرد تا جلوه‌ای از فرهنگ ایران به دیگر کشورها نیز نشان داده شود.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *