فروش انواع گلیم ایرانی

فهرست مطالب:

گلیم ایرانی یک عنصر اساسی در فرهنگ و هنر فارسی است که ساخت آن به یک هنر تبدیل شده است. گلیم بافی بدون شک یکی از بالاترین مظاهر فرهنگ و هنر فارسی است و قدمت آن به دوران برنز باز می گردد. قصد تهیه این اثر هنری پرطرفدار را دارید؟ مجموعه ما اقدام به فروش انواع گلیم ایرانی نموده است. 

 فروش انواع گلیم ایرانی

معرفی انواع گلیم ایرانی

معرفی انواع گلیم ایرانی تجملاتی که فرشهای ایرانی به آن ربط دارند ، تضادی چشمگیر با آغاز متوسط ​​آن در بین قبایل عشایری پارس به وجود می آورد. فرش یک سرمایه لازم برای محافظت از خود در برابر زمستان سخت بود. پس از آن ، راهی برای بیان هنری برای آزادی شد که عمدتاً شامل انتخاب رنگهای روشن و نقوش بکار رفته است. اسرار تولید از نسلی به نسل دیگر منتقل شده است. صنعتگران از حشرات ، گیاهان ، ریشه ها ، پوست پوست و سایر مضامین به عنوان منبع الهام استفاده می کردند.

از قرن شانزدهم میلادی ، تولید فرش به یک هنر کاملاً پیشرفته تبدیل شد.

فرشهای اول

با گذشت زمان ، مواد به کار رفته در فرش ، مانند پشم ، ابریشم یا پنبه ، تخریب می شوند. به همین دلیل ، باستان شناسان نتوانسته اند کشف های جالبی درباره قدیمی ترین آثار باقیمانده انجام دهند.

با این حال ، در یک کاوش منفرد که در سال 1949 انجام شد ، یک فرش استثنایی پازیریک در میان یخ در دره پازیریک ، در کوههای آلتای در سیبری کشف شد. در مقبره یک شاهزاده سکایی که توسط گروهی از باستان شناسان روسی تحت نظارت سرگئی ایوانوویچ رودنکو کشف شد. آزمایشات کربن 14 نشان می دهد که فرش پازیریک در قرن 5 قبل از میلاد بافته شده است. ج- طول آن 1.83 متر طول 2 متر طول دارد و 3600 گره متقارن در هر دسی متر مربع دارد. تکنیک پیشرفته بافی که در این فرش به کار رفته است ، تجربه روشنی در تسلط بر این هنر نشان می دهد. اکثر کارشناسان معتقدند فرش پازیریک نتیجه تکامل طولانی تکنیک تولید فرش حداقل یک هزاره است. طبق این نظریه ، ظاهر تکنیک قالی بافی حداقل به 3500 سال بر می گردد.

فرش پازیریک ، س. می رود ج – در پازیرک ، سیبری کشف شد.

اما تمام آنچه که در دوران باستان به عنوان یک جلیقه فرش بافی باقی مانده است ، محدود به تعداد کمی از فرش های ضعیف شده است. این قطعات برای شناخت ویژگیهای فنون قالی بافی از دوره قبل از سلجوقی (قرن XI-XII) در ایران بسیار مفید نیستند. با این وجود ، در مورد دوران فرش در آسیای غربی در دوران قبل از اسلام ، ذکرهای مکتوب وجود دارد ، اما نمی توان دانست که آنها گره زده شده یا بافته شده اند. برخی از قطعات فرشهای گره دار از دوره ساسانیان آمده و در شهر قمیس کشف شده است.

قدیمی ترین قطعات کشف شده نمونه هایی است که در شرق ترکستان پیدا شده و قدمت آنها در سده های 3 تا 5 از دوران مسیحیان و همچنین برخی از پارچه های بافته شده از سلجوقیان آسیای صغیر که در مسجد علاءدین به نمایش گذاشته شده است. قونیه و مسجد اشرفوغلو در بیشهیر (ترکیه). این قطعات در ابتدای قرن گذشته مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته و در موزه هنرهای ترکی و اسلامی استانبول و در موزه مولانا در قونیه نگهداری می شوند.

قیمت انواع گلیم در ایران

قیمت انواع گلیم در ایران شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قیمت گلیم در ایران و یا ثبت سفرش و خرید انواع مختلف گلیم ایرانی با بهترین قیمت با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *