مرکز تولید گلیم طالقان اصیل

فهرست مطالب:

از آنجایی که ما ابرانی ها در تولید انواع صنایع دستی سرشناس هستیم، و به عنوان مرکز تولید فرش 700 شانه تراکم 2100 فعال هستند، شاهد فعالیت تولید گلیم طالقان بسیاری در نقاط مختلف هستیم. هر منطقه ای مطابق با دریافتی که از نسل های خود داشته اند از یکسری طرح ها و رنگبندی های خاصی استفاده می کنند،

 

 

مرکز تولید گلیم طالقان اصیل

بررسی کیفیت گلیم طالقان اصیل

بررسی کیفیت گلیم طالقان اصیل گلیم را می توان یکی از صنایع تولیدی بسیار قدیمی دانست که عقبه ای دور دارد. گلیم را می توان چیزی بین فرش و قالیچه دانست که از نخ های تولید شده از موی بز و پشم گوسفند بافته می شود، به همین دلیل ارزش بالایی دارد. تبریز به عنوان یکی از مناطقی که فعالیت چشمگیری در بافت گلیم از زمان های دور دارد، یکی از درجه یک ترین محصولات را تولید و روانه بازار می کند، اما برای چگونگی تشخیص گلیم اصل این منطقه نیاز است با ویژگی های این گلیم های مرغوب آشنا شوید.

امروزه گلیم ها در انواع مختلفی تولید می گردد، و شاهد تنوع بالایی در تولید این محصول هستیم. یکی از این عوامل را تک رو و دو رو بودن آن می باشد. گلیم های دورو قابلیت استفاده به هر دو سمت را دارند. گلیم های دو رو به صورت تک قلابی بافته می شوند به همین جهت از هر دو طرف می توان به عنوان رویه استفاده کرد.

نخ هایی که در بافت گلیم به کار برده می شود، نخ های طبیعی خامی هستند که رنگرزی می شوند، اگر فرایند رنگرزی به شکل اصولی صورت گرفته باشد، گلیم هایی که بافته شده اند از رنگ ثابتی برخوردار خواهند بود. گلیم هایی که بعد از چند بار شسته شدن تغییر رنگ می دهند، نشان از کیفیت پایین و شیوه ناصحیح رنگرزی نخ ها دارد.

گلیم های پشمی رنگبندی متنوعی دارند، و فاکتوری که باعث تفاوت گلیم با قالی شده است طرح ذهنی گلیم می باشد. برای بافت گلیم از نقش از پیش تعیین شده ای استفاده نمی شود، بلکه بافت طرح گلیم به صورت انتزاعی یا ذهنی است به همین دلیل در این محصولی دستی بی نظمی جذاب را شاهد هستیم. در گلیم های پشمی که دورو هستند بر خلاف گلیم های تک رو از آستر استفاده نمی شود به همین دلیل وزن سبکی دارند در نتیجه جابه جایی و شستن آن بسیار راحت تر است.

فروش مستقیم گلیم طالقان اصیل

فروش مستقیم گلیم طالقان اصیل

فروشندگان فرش 9 متری شیخ صفی اصفهان را می توان در دو دسته عرضه کنندگان یا واسطه ها و تولیدکننده ها دانست، به این منظور که بعضی از تولیدکنندگان به دلیل جلوگیری از اضافه شدن هزینه ارزش افزوده ناشی از حضور واسطه ها بر قیمت محصول، خود نقش عرضه کننده را دارند و محصولشان را به صورت مستقیم به خریدار می فروشند.

فروش گلیم طالقان اصل به صورت مستقیم و به قیمت واقعی از طریق همین سایت امکان پذیر است. به راحتی می توانید در کم ترین زمان ثبت سفارش کنید.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *