مرکز خرید شاخه گل جاجیم کاری زیبا

فهرست مطالب:

جاجیم، دست بافتی سنتی است که امروزه توسط ماشین آلات تمام اتوماتیک بافته می شود و نسبت به قبل افراد کمتری به این کار اشتغال دارند ولی هنوز هستند کسانی که تولیدات مختلف جاجیمی به بازار عرضه می کنند که طرفداران خاصی دارد.

گل های جاجیمی را براساس طرح های قالیچه های جاجیمی می بافند و با دیدن آنها یاد سایر کالاهای جاجیمی می افتیم.

طرح هر گل جاجیمی ذوق و هنر تولیدکننده را به نمایش می گذارد و استفاده از شاخه گل جاجیم کاری هنر ایرانی را به تصویر می کشد.

مرکز خرید شاخه گل جاجیم کاری زیبا

چگونگی ساخت شاخه گل جاجیم کاری

چگونگی ساخت شاخه گل جاجیم کاری

مینا کاری بشقاب توسط افراد هنرمندی انجام می شود که هنوز از طریق شغل جاجیم بافی و شاخه های مرتبط با آن امرار معاش می کنند.

سبک ساخت شاخه گل حاجیمی از گلی به گل دیگر متفاوت است و هر گلی طرح و نقشه های خاصی دارد. البته علاوه بر طرح، رنگ ها و ترکیبات رنگ این گل ها هم متفاوت هست و می توان بر حسب سلیقه و براساس رنگ محیط که قرار است گل در آنجا قرار داده شود به صورت ست خریداری شود.

این تولیدات سنتی مشتریان خاصی دارند که می توانند هنر و زیبایی و حتی زحمت آنرا درک کنند و برای تلفیق هنر مدرن و سنتی از آنها استفاده کنند.

خرید گل جاجیمی فقط خرید نیست بلکه اعتقاد و احترام به هنر دست فرد ایرانی است. در کل هر فرد ایرانی باید برای حمایت از افراد تولید کننده ایرانی، کالاهایی نظیر گل های جاجیمی و یا کوزه های پوشیده از جاجیم بخرد.

مصارف مختلف شاخه گل جاجیم کاری

مصارف مختلف شاخه گل جاجیم کاری

افراد برای سنتی و کلاسیک کردن محل زندگی از ساعت دیواری مینا کاری و تولیداتی که زیر شاخه های آنست مثل شاخه گل جاجیمی، پادری جاجیمی، زیرانداز و روانداز جاجیمی استفاده می کنند.

از سال ها قبل کاربرد جاجیم در روانداز کرسی و زیر انداز خانه بود ولی امروزه با توجه تغییر سلیقه ها شاخه گل های جاجیمی در رنگ ها و طرح های مختلف عرضه می شود و افراد علاقمند با سفارش آن می توانند زیبایی دوچندان به محل زندگی خود بدهند.

برای سنتی کردن محل زندگی و یا محل کار می توان برای تزیین، از گل های جاجیم کاری استفاده کرد. این کار حالت رمانتیک و متفاوتی به محل می دهد و اکر جنس گل حاجیمی از پشم باشد می توان با لمس آن، حس زندگی را در آن فهمید.

خرید گل جاجیمی چون از دیرباز در ایران رواج داشته پس مختص ایرانی هاست و افراد می توانند با تماس با کارشناس مطابق با سلیقه خود بهترین و زیباترین نوع را سفارش دهند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *