مرکز خرید گلیم دستباف پشمی عشایری

فهرست مطالب:

مرکز خرید روفرشی ساده، آماده است تا با ارائه بهترین و درجه یک ترین مدل از گلیم های دستباف، نظر همگان را جلب کرده و بدین ترتیب جایگاه متناسبی را در این حوزه به دست آورد.

علاقمندان به انتخاب و خرید انواع گلیم دستباف عشایری، به آسانی می توانند محصولات مورد نظر خود را در میان آنها بیابند و آن را با پرداخت هزینه های بسیار عالی به دست آورند.

مرکز خرید گلیم دستباف پشمی عشایری

تاریخچه بافت گلیم دستباف عشایری

تاریخچه بافت گلیم دستباف عشایری گلیم نوعی فرش است که پرز نداشته و بافت آن به صورت تاروپود انجام می شود. جالب است بدانید که گاهی نخ تار و نخ پود پشم با یکدیگر تفاوت دارد. مثلاً نخ تار از پنبه یا ابریشم بوده و نخ پود کرک و گاهاً پشم است.

از مهمترین بافندگان انواع گلیم دستباف در کشورمان، عشایر عزیز هستند که بهترین و زیباترین مدل های این دسته از گلیم ها را به صورت ویژه تولید کرده و روانه بازار می نمایند. بسیاری از علاقمندان به بافت و استفاده از انواع گلیم، همواره این پرسش را دارند که بافت گلیم نخستین بار توسط چه کسانی انجام شد و این سازه اصیل و زیبا چه پیشینه ای دارد؟

ما در پاسخ به این عزیزان، باید بگوییم که پژوهش ها و بررسی های باستان شناسی، نشان داده که کشور ما از نخستین سازندگان انواع گلیم بوده که حدودا 8000 سال پیش با ریسیدن پشم گوسفندان، اقدام به تولید بهترین نمونه از این گلیم ها می نموده است.

مردمان کوچ نشین، به عنوان افرادی که شغل آنها پرورش گوسفند بوده است، در این باره نقش موثرتری را ایفا می نموده اند و با تولید نخ های پشمی رنگی و مقاوم، زنگ هنر گلیم بافی را به صدا درآورند. بافت گلیم پشمی عشایری از جانب عشایر، مقدمه ای بر آغاز بافت فرش هم شد.

بازار فروش گلیم دستباف اصیل

بازار فروش گلیم دستباف اصیلروفرشی زرین بافت یزد از اصالت و کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند و این باعث شده بسیاری از هم وطنان تمایل به انتخاب و خرید انواع مختلفی از این محصولات داشته باشند.

بازار فروش گلیم دستباف اصیل، انواع مختلفی از گلیم پشمی عشار را که با استفاده از طرح و رنگی منحصر بفرد و زیبا تولید شده است، به دست علاقمندان به خرید آن رسانده و رضایت آنها رادر کارنامه خود ثبت کرده است؛ در این بازار شما به عنوان یک مشتری به آسانی می توانید انواع و اقسام مختلفی از گلیم های دستباف را به دست آورده و از آن در مصارف متعدد خود بهره مند شوید.
همانطور که گفته شد این گلیم ها، هم کیفیت بالایی دارند و هم ظرافت در اجرا نقوض و خطوط آن به چشم می خورد. ضمناً قیمت های متناسبی هم دارند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

۲ thoughts on “مرکز خرید گلیم دستباف پشمی عشایری”

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *