مرکز فروش گلیم دستبافت تمام پشم

فهرست مطالب:

مرکز فروش گلیم دستبافت تمام پشم یکی از مراکزی است که این هنر ارزشمند اصیل ایرانی را زنده نگه داشته است. شما می توایند از تولیدی های گلیم این محصول را خریداری کنید تا دست واسطه ها از این بازار کوتاه شود. از سوی دیگر فروشگاه های معتبری نیز هستند که در سراسر کشور به فروش گلیم دستبافت تمام پشم مشغول می باشند. این محصول علاوه بر زیبایی، مزایای متعددی دارد که تمامی آنها را به خانه شما هدیه می کند.

مرکز فروش گلیم دستبافت تمام پشم

بررسی کیفیت گلیم دستبافت تمام پشم

بررسی کیفیت گلیم دستبافت تمام پشم بهترین نوع گلیم، گلیم تمام پشم می باشد. البته گلیم هایی که به صورت دستبافت تولید می شوند؛ ارزش بسیار بالایی دارند چرا که به دست توانمند یک هنرمند بافته شده اند. از سوی دیگر کیفیت یک گلیم دستبافت بیشتر از گلیم های ماشینی می باشد. گلیم های ماشینی پرزهای بسیار کمی دارند.

از این رو بسیاری از خواص گلیم از دست می رود. گلیم های دستبافت معمولاً از الیاف طبیعی ساخته شده اند. الیافی که به روش متفاوت رنگرزی شده و به گلیم دستباف رسیده اند. بهترین این الیاف پشم می باشد. به همین سبب است که کیفیت گلیم دستبافت تمام پشم از دیگر گلیم ها بیشتر است. گلیم ها خواص دارویی نیز دارند.

برای مثال در تحقیقات اخیر نشان داده شده است این گلیم ها می توانند اعصاب کف پا را تحریک کنند. از این رو برای بیماران دیابتی و افرادی که به هر دلیل دچار کاهش حساسیت اعصاب شده اند؛ می توانند از این روش درمان استفاده کنند.

تولیدی گلیم دستبافت تمام پشم

تولیدی گلیم دستبافت تمام پشم در ایران استان های بسیاری به تولید این محصول به روش خود می پردازند. به طوری که انواع متفاوت گلیم عبارتند از گلیم های کردی، ترکی، آذری و لری. عشایر کشور نیز نقش بسیار مهمی در تولید گلیم و عرضه آن به بازار دارند. به طوری که می توان گفت بخش بزرگی از گلیم کشور توسط این عزیزان بافته و به بازار عرضه می شود.

رک، پشم، ابریشم و پنبه از اصلی ترین موادی هستند که در انواع گلیم به کار برده می شوند. البته امروز تولیدی های صنعتی که اقدام به بافت گلیم می کنند؛ بیشتر از نخ هایی استفاده می کنند که درصدی نیز پلاستیک دارد.

این کار به دلیل کاهش بوی نخ ها صورت می گیرد. یکی از مهم ترین مواردی که هنگام تولید گلیم مورد توجه است؛ انتخاب رنگ ها می باشد. البته این مورد در هنگام خرید گلیم نیز از اهمیت بالایی برخودار است. از سوی دیگر کیفیت رنگ ها نشان از کیفیت مواد اولیه یا همان الیاف دارد. به طوری که تولیدی گلیم دستبافت با رنگ های آن سنجیده می شود.

گلیم یکی از محصولاتی است که هرچقدر از استفاده از آن بگذرد و به اصطلاح پا بخورد؛ ارزشمند تر می شود. عواملی همچون رنگ، نوع بافت، قیمت و… روی خرید گلیم دستبافت تمام پشم تاثیر گذار هستند. البته تولیدی های متنوع این محصولات آن را با قیمت ها، رنگ ها و… متنوع عرضه می کنند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *