پخش عمده کوزه سفالی جاجیم کاری اصفهان

فهرست مطالب:

مینا کاری بشقاب، نمادی از هنر و زیبایی اصیل ایرانی است که مرکز تولید آن در اصفهان قرار دارد. این کوزه ها در زیبا ترین و خاص ترین طرح ها به صورت جزئی یا عمده در اصفهان که مهد هنر های دستی ایران به حساب می آید به فروش می رسد.

پخش عمده کوزه سفالی جاجیم کاری اصفهان

طرح های مختلف کوزه سفالی جاجیم کاری

طرح های مختلف کوزه سفالی جاجیم کاری جاجیم هنری شبیه به فرشینه بافی است و جاجیم ها فرشینه هایی هستند که در درون ان ها نخ های ابریشمی، پشمی و یا پنبه ای بافته شده است.از بافت فرش های جاجیمی و کنار هم قرار دادن این تکه جاجیم ها با طراحی خاص و دقیق بر روی ظروف سفالی  این هنر بدیع و اصیل پدید می آید. از مهم ترین شاخصه های این هنر فرم راه راه آن است. این هنر را به زیبایی می توان روی ظروف مختلفی اعم از انواع کوزه ها، کاسه ها و… پیاده کرد.

طرح کوزه سفالی با جایگذاری متنوع تکه های جاجیم بر روی ظروف سفالی یا سرامیکی دستخوش تغییر و تنوع می شود. مثلا اگر جاجیم از نخ ابریشم ساخته شود کوزه سفالی مرغوب تر و گران تر خواهد بود. همچنین بهترین نوع کوزه استفاده شده در جاجیم کاری باید از گل خام_از بهترین خاک رس_ تشکیل شده باشد.

طرح جاجیم ها به دو نوع منقوش و غیر منقوش تقسیم می شود. رنگ های به کار رفته در طرح های جاجیم بیشتر سبز، آبی، قرمز و سیاه می باشد.

فروش کوزه سفالی جاجیم کاری در اصفهان

فروش کوزه سفالی جاجیم کاری در اصفهان هنر جاجیم کاری بر روی کوزه های سفالی در شهر های کاشان، یزد و اصفهان محبوبت و خریدار بیشتری دارد. به خصوص اصفهان به واسطه هنرمندان چیره دست و موقعیت توریستی ویژه خود از بهترین بازارهای داخلی و خارحی برای این صنعت دستی زیبا و منحصر به فرد است.

فروش کوزه سفالی آراسته به جاجیم در اصفهان به صورت عمده و یا خرده فروشی صورت می گیرد. خرید عمده و مستقیم از تولید کنندگان داخلی با قیمت مناسب تری همراه خواهد بود و مشتری در این صورت از اصل و مرغوب بودن آن اطمینان خواهد داشت.

همانطور که گفته شد قیمت ساعت دیواری مینا کاری به جنس نخ به کار رفته در جاجیم و خاک رس در کوزه گلی در کنار طرح و سلیقه هنرمند طیف گسترده ای را در برمی گیرد. بازار پر رونق این صنایع دستی علاوه بر کشور ایران، به خارج از مرز ها هم پیش روی کرده است. هنر جاجیم بافی بر روی کوزه سفالی به کشور های زیادی سفر کرده است.

اصفهان به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی از بهترین و پر رونق ترین بازار های داخلی است که به واسطه فروش چنین محصولاتی نیم درصد صادرات دنیا را به خود اختصاص داده است و همچنان بهترین منطقه برای فروش کوزه سفالی جاجیم کاری می باشد.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *