پخش کننده عمده گلیم دستبافت ایرانی

فهرست مطالب:

یکی از کارهای دستی بسیار پر قدمت که بیشتر به دلیل مواد اولیه آن که پشم است کار دست زنان عشایر است و کاری بسیار زیبا و بسیار پر طرفدار با نقش ها و رنگ هایی بسیار زیبا و زنده است.

پخش کننده عمده گلیم دستباف ایرانی این کالای زیبا و اصیل را به طور کلی در اختیار تمام متقاضیان این کالا قرار داده تا با قیمتی مناسب از انواع گلیم خریداری کنند.

پخش کننده عمده گلیم دستبافت ایرانی

تفاوت گلیم با گبه چیست؟

تفاوت گلیم با گبه چیست؟ گلیم بافی و کار گبه هر دو جز صنایع دستی بسیار نفیس و گرانبها به شمار می آیند که به دلیل مواد اولیه ای که دارند نشان می دهد که این کارها کار های دستی زنان عشایر هستند ولی با هم کمی تفاوت در نوع بافت و اندازه دارند.

در گلیم بافی که یک کار بسیار قدیمی است هیچ پرزی دیده نمی شود و یک زیر انداز بسیار نازک و کم حجم است ولی گبه یک زیر انداز با پرز های بلند و نرم است کار گلیم یک کار بسیار ظریف و زیبا با طرح ها و نقشه های ذهنی است و بافنده از طرح هایی که سینه به سینه به او رسیده کار بافت را انجام می دهد ولی امروزه گلیم را از روی نقشه نیز می بافد و به دلیل پر اهمیت و پر خرید و فروش بودن نقشه هایی برای بافت گلیم طراحی کرده اند ولی نقش گبه همان نقش های قدیمی به یادگار مانده است.

اندازه گلیم نسبت به اندازه گبه کمی بزرگتر است و معمولا بزرگترین گلیم دارای ابعادی بزرگتر نسبت به گبه است و اما قیمت گلیم نیز نسبت به گبه قیمت بالاتری است.

 

بیشتر بخوانید: گلیم دستبافت ایرانی اصیل

 

مرجع فروش گلیم دستبافت ایرانی

مرجع فروش گلیم دستبافت ایرانی تولید کننده انواع گلیم دستباف ایرانی را که از بهترین انواع پشم های رنگ شده و ظریف در اندازه های مختلف و در بسیاری از رنگ بندی ها تولید شده است را در تمام مراکز فروش و فرش فروشی ها و صنایع دستی ها توزیع کرده تا تمام دوستداران کار های دستی و هنر دوستان بتوانند از فروش گلیم استفاده و از انواع گلیم زیبا دیدن و در صورت لزوم خریداری کنند.

مرجع فروش و پخش کننده گلیم دستباف ایرانی انواع این کالا را در رنگ بندی و اندازه های مختلف با قیمتی بسیار مناسب در اختیار تمام متقاضیان این کالا قرار می دهد گلیم نظیر تمام کار های دستی به دلیل اینکه با دست انجام می شود یک کار بسیار وقت گیر است و باید ساعت ها روی یک قطعه آن با دقت کار کرد تا بتوان یک کار تمیز و ارزشمند به بازار ارائه کرد و اغلب کار های دستی به همین دلیل کمی گران به نظر می رسند.

انواع گره در فرش دستباف

گره های فرش دستباف دو نوع گره در فرش دستباف بافته می‌شود. ۱-گره ترکی ۲-گره فارسی گره ترکی مثل استان‌های آذربایجان،همدان، زنجان گره فارسی مثل

توضیحات بیشتر »

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *